РЕГБІ-ТЕРНОПІЛЬ              
 Воскресенье, 19.05.2024, 16:22



| RSS
[ Главная ] [ Початковий удар ]
Меню сайта

Мини-чат
200

Наш опрос
Який спорт вам подобається?
Всего ответов: 153

Реклама



Початковий удар – удар по м'ячу із землі, виконуваний з середини центральної лінії поля командою, яка отримала право почати гру, або протилежною командою при відновленні гри після перерви між таймами, а також удар з відскоку на центральній лінії командою, що захищається, після того, як суперник набрав очки.

Нарахування окулярів. Відбувається декількома способами: за спробу, за гол, забитий після спроби, за гол з штрафного, за дроп-гол.

Спроба. Гравець заносить м'яч в залікове поле суперника і приземляє його там, тобто торкається м'ячем землі або падає на м'яч. Вдала спроба оцінюється в 5 очок. У випадку, якщо спроба могла бути реалізована, але цього не відбулося із-за грубої гри супротивника, призначається «штрафна спроба» з місця порушення (вона може принести атакуючій команді 5 очок).

Удар по комірах після спроби. Команда, що зробила спробу, отримує право на удар по комірах. Він виконується з уявної лінії, перпендикулярній лінії воріт і що проходить через ту її крапку, в якій спроба була реалізована. Реалізація удару (м'яч повинен пролетіти над щаблиною між стійками воріт) оцінюється в 2 очки. Таким чином, команда в одній атаці може набрати 7 очок.

Гол з штрафного удару. Право на штрафній надається команді, проти якої були порушені правила. Гол з штрафного удару оцінюється в 3 очки.

Дроп-гол. Успішний удар з відскоку приносить 3 очки (по правилах регбі, гол, забитий ударом «з руки», не зараховується: регбіст повинен обов'язково ударити його об землю).

Стандартні положення і комбінації в регбі. До їх числа відносяться: сутичка; рак; мовляв; коридор і аут; чистий лов (влучна); захоплення; а також вільний і штрафний удари.

Сутичка. Формується на ігровому полі для відновлення гри після порушення правив або зупинки в грі. Від кожної команди в сутичці бере участь по 8 гравців: обхвативши один одного руками і зімкнувшись з суперниками, вони шикуються в три лінії. Створюється тунель, в який півзахисник сутички вкидає м'яч так, щоб гравці першої лінії обох команд могли оволодіти м'ячем, зачепивши його ногою.

Сутичка формується на місці порушення або зупинки гри в межах ігрового поля, але не ближче 5 м від бічної лінії і від лінії воріт. М'яч вводить в гру команда, що невинна в порушенні або знаходиться в атаці.

Середня лінія сутички – уявна лінія, що проходить безпосередньо під лінією, утвореною плечима гравців перших ліній обох команд. Середній гравець першої лінії називається «хукером». Гравці по обох сторонах від хукера – стовпи. Лівий стовп № 1 (з вільною головою) і правий стовп № 3 (з притиснутою головою). Два гравці другої лінії, що штовхають стовпів і хукера, – замки. Гравці, що зв'язують другу і третю лінію, – фланкери. Гравець третьої лінії, що штовхає замків і фланкеров, – № 8.

Сутичка вважається закінченою, якщо м'яч вийшов з неї в будь-якому напрямі (за винятком тунеля).

Гравці не мають права умисне завалювати сутичку, ставати на коліна в сутичці і намагатися опанувати м'ячем в сутичці будь-якою частиною тіла, окрім стопи і гомілки. Гравцям забороняється повертати м'яч в сутичку, падати на м'яч, що виходить з сутички, не будучи гравцем першої лінії, грати м'ячем, поки той знаходиться в коридорі, і т.д. Подібні порушення караються штрафним або вільним ударом.
Рак. Фаза гри, коли один або декілька гравців від кожної команди, стоячи на ногах і знаходячись у фізичному контакті, групуються навколо м'яча, що знаходиться на землі між ними в межах ігрового поля. У такому положенні відкрита гра припиняється. Гравці, що беруть участь в раку, намагаються ногами відіграти або зберегти м'яч, не порушуючи правил.

Гравці, що формують, приєднуються або беруть участь в раку, не повинні опускати голови і плечі нижче за свої стегна. Гравець, що приєднується до раку, повинен однією рукою обхватити тулуб партнера, що вже бере участь в раку.

Граючи в раку, спортсмени повинні залишатися на ногах. Вони не мають права навмисно падати або вставати на коліна. Подібні дії класифікуються як небезпечна гра. Гравець не повинен навмисно завалювати рак (небезпечна гра), встрибувати на нього, умисне наступати на лежачих на землі гравців і ін. Не можна також повертати м'яч в рак, брати руками м'яч, що знаходиться в раку, падати на м'яч, що виходить з раки. Порушення караються штрафним або вільним ударом.

Рак вважається успішно завершеним, якщо м'яч виходить з нього або виявляється за лінією воріт. У разі завершення неуспіху раки (тобто коли в раку неможливо грати) суддя призначає сутичку (але він повинен надати достатній час для виходу м'яча з раки). М'яч в сутичку вводить команда, яка рухалася вперед безпосередньо перед зупинкою гри. Якщо жодна з команд не мала просування вперед або суддя не в змозі визначити, яка з команд рухалася вперед перед зупинкою, м'яч повинна вводити команда, що рухалася вперед безпосередньо перед формуванням раки. Якщо руху вперед не було ні у однієї команда, то м'яч в сутичку вводить атакуюча команда.

Мовляв. Утворюється, коли один або декілька гравців від кожної команди, стоячи на ногах, знаходячись у фізичному контакті і рухаючись у напрямі воріт, групуються навколо гравця, що володіє м'ячем. Відкрита гра закінчується. Мол може бути сформований тільки в межах поля. У нім повинні брати участь мінімум три гравці: гравець, що володіє м'ячем, і ще по одному гравцеві від кожної команди.

Голова і плечі гравця, що входить в мол, не повинні розташовуватися нижче за його стегна. Гравець, що приєднується до молу, повинен «зав'язатися» в нім, а не просто знаходитися збоку від нього. Гравці в молі повинні прагнути залишатися на ногах. Гравцеві з м'ячем дозволяється впасти на землю, – за умови, що він не звільниться від м'яча.

Забороняється навмисно завалювати мол і встрибувати на нього. Гравці не повинні намагатися витягнути суперника з молу. Поки м'яч знаходиться в молі, гравець не повинен вводити в оману суперників, повідомляючи про те, що м'яч вийшов з молу.

Мол вважається успішно закінченим, якщо м'яч падає на землю або гравець з м'ячем виходять з молу. Якщо м'яч в молі виявляється за лінією воріт, мол також вважається завершеним.

Гра може бути зупинена і призначена сутичка, якщо мол стає нерухомим і більше 5 сік немає просування вперед, а також при руйнуванні молу (але не в результаті грубої гри). Якщо м'яч знаходиться в русі і суддя бачить його, він повинен надати розумний час для виходу м'яча з молу. Якщо гравець, що володіє м'ячем в молі, падає на землю (або гравець стоїть одному або обидва навколішки або сидить на землі), також повинна бути призначена сутичка.

М'яч в сутичку вводить команда, яка не володіла м'ячем безпосередньо перед формуванням молу. Якщо суддя не в змозі визначити, яка з команд володіла м'ячем, то м'яч повинна вводити команда, що рухалася вперед безпосередньо перед зупинкою гри або атакуюча команда, якщо руху вперед не було.

Аут і коридор. М'яч вважається таким, що вийшов в аут,
коли:

– безпосередньо після удару ногою він виявляється за межами поля, не падаючи на ігрову площу і не стосуючись гравця або судді;

– не знаходячись в руках гравця, він стосується бічної лінії поля або землі (будь-якого об'єкту) за бічною лінією;

– знаходячись в руках гравця, м'яч (або гравець, що несе його) стосується бічної лінії або землі за нею;

– гравець, що ловить його, наступає ногою на бічну лінію або на землю за нею.


    дальше                                           назад

Форма входа

Календарь новостей
«  Май 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Поиск

Друзья сайта
    работа в интернете, заработок на дому
    ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ, СОФТ

Реклама от Google

Статистика
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Copyright MyCorp © 2024