200

Наш опрос
Який спорт вам подобається?
Всего ответов: 153

Ворота. Мають Н-образну форму і встановлюються на лінії воріт. Висота стійкий – не менше 3,4 м, відстань між ними – 5,6 м, відстань від поверхні поля до щаблини – 3 м.

М'яч. Має овальну форму. Його поверхня може бути покрита спеціальним складом, відштовхуючим грязь, що дозволяє краще утримувати м'яч в руках. Виготовляється з шкіри. Довжина м'яча по лінії – 280–300 мм, подовжнє коло – 740–770 мм, поперечне коло – 580–620 мм, вага – 410–460 г, тиск усередині м'яча (на початку гри) повинен складати 0,67–0,7 кг/см2.

Час гри. Два тайми по 40 мин. кожен (не рахуючи доданого, або компенсованого, часу, а також – при необхідності – додаткового часу) з перервою між ними 5–10 мин. Після перерви команди міняються комірами.

Склади команд. Від кожної команди на полі одночасно виступають 15 чоловік (на гру заявляється від 18 до 22 гравців): 8 нападаючі і 7 захисників, у кожного з яких своє ігрове амплуа.

У регбі можливі два види замін – постійна і тимчасова: гравець, що отримав травму, може тимчасово покинути поле для отримання медичної допомоги. На час його відсутності на полі випускається запасний гравець. Всі заміни проводяться тільки з дозволу польового судді у момент зупинки в грі.

Екіпіровка. Включає шорти, майку, шкарпетки і бутси, а також захисне спорядження (наколінники, налокітники, щитки для гомілки, рукавички без пальців, прокладки для плечей, захисне пристосування для рота, шлемо).

На всіх частинах екіпіровки повинен стояти знак відповідності стандарту IRB (Міжнародна федерація регбі). Гравці в «нестандартній» екіпіровці до матчу не допускаються. Правилами також заборонено надягати жорсткі і гострі предмети, затиски, кільця, застібки-блискавки, гвинти, дорогоцінні прикраси і ін. аксесуари, які в процесі гри можуть завдати травми самому спортсменові, його партнерам або суперникам.

Способи ведення гри. Гра починається початковим ударом по м'ячу з центру поля, після чого будь-який гравець може: